JASKÓŁKA UJARZMIONA

OBRAZ WYKONANY NA POSTARZONEJ DESCE  DREWNIANEJ. 
 W TECHNICE OLEJNEJ . 
DUŻY METALOWY ZAWIJAS DO ZAWIESZANIA.
DOŁEM CZTERY CERAMICZNE PTASZKI ZAWIESZONE NA GRUBYM METALOWYM DRUCIE.
SUKIENKA POKRYTA SZLAGMETALEM KOLORU ŻÓŁTEGO
SYGNOWANY.


...."Historia ta wydarzyła sie naprawdę...


  Pewnej nocy, podczas burzy, na balkon mojej siostry spadło gniazdo z małymi pisklętami, ale tylko jeden pisklak przeżył. Była to jaskółka. Siostra wraz z mężem postanowili sie nią zaopiekować i nie pozostawiać na pastwę losu.

 

Şimşek ( z tur. błyskawica), bo tak ją właśnie nazwali odpłaciła się im wspaniałą miłością.

Był to dla mnie niesamowity i wręcz niewiarygodny obraz: dzikiego, wolnego ptaka, który tak bezgranicznie zaufał człowiekowi...

Şimşek każdego ranka budził ich swoim świergotem, jadł razem śniadanie i mieszkał całymi dniami w dłoni siostry, razem chodzili do kina, teatru, latali samolotem a kiedy przychodziła chwila czułości potrafił całować ją w usta swoim malutkim dzióbkiem.

Kiedy byłam w ciąży spała spokojnie na moim wielkim brzuchu zwinięta w kłębuszek :)

Pewnego dnia przyszedł niestety ten czas, że mała czarna jaskółka nie zaśpiewała...

Siostra do dzisiejszego dnia nosi w specjalnym naszyjniku jej piórko z ogona i kiedy na niebie widzi lecące jaskółki, z miłością i smutkiem wpatruje sie w niebo z nadzieją, że zobaczy tam swojego Şimşeka.

Mogłabym jeszcze dużo opowiadać o tej przyjaźni, ale chciałam ująć najistotniejsze.

Mam nadzieję, że opowieśc ta pomoże Pani podjąć decyzję o namalowaniu obrazu na desce z jaskółką i miłością w tle....."Ten wspaniale inspirujący list dostałam od pewnej Pani imieniem Dorota, która mieszka w pięknym miejscu w okolicy Suwałk. Sądzę, że właśnie dzięki niej jaskółki będą dość często gościć na moich malowanych deskach.
WYSOKOŚĆ - 48,0 CM
SZEROKOŚĆ - 26,0 CM
GRUBOŚĆ - 3,0 CM